Marcel Ponitka

Koszykówka: Trzecie zwycięstwo z rzędu!

29.03.2024 21:00

(akt. 29.03.2024 21:29)

Koszykarze Legii wygrali na wyjeździe 105:100 z GTK Gliwice w 26. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to trzecie zwycięstwo z rzędu, które przybliża ich do udziału w fazie play-off.

Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli piątkowy mecz, stopniowo budowali przewagę, punktowali zza łuku oraz na półdystansie, mieli serię 8:0 i znacznie mniej strat niż GTK, a w 10. minucie prowadzili różnicą 17 "oczek". Po pierwszej kwarcie, w której goście rzucili cztery "trójki" (z czego trzy Christian Vital), było 28:14 dla "Zielonych Kanonierów".

W drugiej "ćwiartce" zespół z Gliwic podkręcił tempo i zdecydowanie poprawił sytuację względem pierwszych 10 minut. W pewnym momencie gospodarze zmniejszyli stratę z 14 do zaledwie 3 punktów, zwłaszcza po akcjach na półdystansie. Warszawiacy nie oddali ani jednego celnego rzutu za 3 w tej części gry, a do przerwy wygrywali 48:43.

Trzecia kwarta okazała się wyrównana (25:25) – w jej trakcie dochodziło do wymiany ciosów, wynik był stykowy, czasami remisowy. GTK miał dobry początek tej części gry, w 22. minucie objął minimalne prowadzenie, które potem chwilowo się zmieniało, a następnie przeszło w kilkupunktową przewagę Legii. Po pół godzinie gry było 73:68 dla stołecznej drużyny.

Na początku czwartej "ćwiartki" ekipa z Gliwic wypracowała serię 11:0 i wyszła na 7–punktowe prowadzenie. Legia nieźle zareagowała, gdyż szybko doprowadziła do remisu (88:88), a trener GTK poprosił o czas. Kolejna przerwa na żądanie dla miejscowych nastąpiła trzy minuty później, przy wyniku 101:95 dla "Zielonych Kanonierów". Ostatecznie goście wygrali 105:100, odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i są bliżej udziału w fazie play-off! Świetnie zaprezentował się m.in. Vital, który zdobył 36 "oczek" (najwięcej spośród wszystkich zawodników na boisku), miał 100–proc. skuteczność zza łuku (5/5), 5 zbiórek, 4 asysty, 0 strat i 2 przechwyty.

We wtorek, 9 kwietnia (godz. 20:00), "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

26. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: GTK GLIWICE – LEGIA WARSZAWA 100:105 (14:28, 29:20, 25:25, 32:32)

GTK: Czerapowicz 23 pkt, Henderson 19, Gray 18, McEwen 14, Frąckiewicz 11, Laksa 7, Bender 4, Śnieg 4, Busz 0, Samsonowicz -, Jopek -,

Legia: Vital 36 pkt, Kolenda 15, Holman 14, Jackson 11, Ponitka 11, Kulka 8, de Lattibeaudiere 6, Sobin 2, Cowels 2, Wieluński -, Gordon -, Wyka -,

Tabelę Orlen Basket Ligi i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji (TUTAJ).

Terminy najbliższych meczów Legii:

• 09.04 (WT) g. 20:00 WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa [hala Stulecia, Polsat Sport Extra]
  • 14.04 (ND) g. 17:30 King Szczecin – Legia Warszawa [Polsat Sport Extra]
  • 20.04 (SO) g. 17:30 Legia Warszawa – Anwil Włocławek [Polsat Sport Extra]