News: Sparing: Legia Warszawa - Pilica Białobrzegi 11:0 (4:0)

Sparing: Legia Warszawa - Pilica Białobrzegi 11:0 (4:0)

Marcin Szymczyk, Piotr Jóźwiak

07.03.2012 15:00

(akt. 12.12.2018 00:33)

<p>W środę zamiast tradycyjnego treningu sztab szkoleniowy Legii zarządził sparing z Pilicą Białobrzegi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:00 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Z tego powodu zawody zostały zamknięte dla kibiców. Piłkarze Legii wygrali 11:0. Z dobrej strony pokazał sie Rafał Wolski, skutecznością popisał się Ismael Blanco. Mimo dwucyforwego wyniku legioniści nie byli skuteczni, mogli wygrać znacznie wyżej. Wkrótce skrót meczu. Zapraszamy.</p>

- Zapis relacji na żywo

- Pomeczowy komentarz Macieja Skorży

- Skrót meczu video i zdjęcia

Sparing został zorganizowany w celu możliwości zgrania oraz przećwiczenia w warunkach meczowych taktyki oraz schematów gry. Podobnie jak przed tygodniem z Mazurem Karczew możliwość otrzymali Ismael Blanco i Nacho Novo. Zgrywali się z nimi Danijel Ljuboja, Rafał Wolski i Miroslav Radović. Zagrał także kapitan zespołu Ivica Vrdoljak, który w dwóch ostatnich meczach zasiadł na ławce rezerwowych.

Od pierwszych minut do ataku ryszył zespół... czwartoligowca. Piłkarze Pilicy Białobrzegi, z ekslegionistą Jackiem Kacprzakiem w składzie, grał piłką bez respektu dla rywala. Taka postawa jednak dość szybko musiała się zemścić. W 9. minucie wynik sprytnym strzałem otworzył Rafał Wolski. Później, jeszcze w pierwszej połowie, do siatki trafiali Novo, Michał Żyro i kolejny raz "Wolak". Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony, Ivica Vrdoljak wyprzedził przeciwnika na wysokości koła środkowego, odebrał mu piłkę, podprowadził kilka metrów i huknął z 35 metrów.

W drugiej połowie legioniści popisali się niebywałą skutecznością. Bramkarz piliczan został bowiem pokonany aż siedmiokrotnie! Zwłaszcza dwie bramki były nieprzeciętnej urody: kapitalny lob Michala Hubnika oraz półwolej lewą nogą z ponad 20 metrów, w wykonaniu Dominika Furmana. Warto również odnotować klasycznego hattricka Ismaela Blanco. Argentyński napastnik często wychodził kolegom na pozycje, a przy lepszej skuteczności mógł nawet dołożyć jeszcze kilka trafień.

Opróćz Jacka Kacprzaka, przeszłością związaną z Legią może się pochwalić również Dariusz Rolak. Środkowy obrońca Pilicy jest wychowankiem CWKS-u Legia Warszawa.

Legia Warszawa - Pilica Białobrzegi 11:0

Bramki: Rafał Wolski 9' i 36', Nacho Novo 19', Michał Żyro 25', Michal Hubnik 47', Ismael Blanco 55, 65 i 76, Michał Kucharczyk 57', Dominik Furman 70', Janusz Gol 73'

Legia Warszawa: Skaba - Jędrzejczyk (41' Łukasik), Choto, Astiz (41' Żewłakow), Kiełbowicz (41' Wawrzyniak) - Novo (41' Hubnik), 26. Rzeźniczak (41' Furman), Vrdoljak (41' Gol), Wolski (41' Radović), Żyro (41' Kucharczyk) - Ljuboja (41' Blanco)

Pilica Białobrzegi: Bolek (41' Pasturczyk) - Złoch (41' Bartosiewicz), Janowski, Rolak, Jasikowski (73' Turczyn) - Wojtysiak (59' Ziemnicki), Krzyżański (73' Wielgus), Jakóbiak (59' Dąbrowski), Kacprzak (41' Kucharczyk), Karolewski (59' Wasilewski) - Gołębiewski (70' Masłowski)