Josue Pesqueira radość Molde FK - Legia Warszawa 3:2

LKE: Josue wyróżniony

Źródło: uefa.com

17.02.2024 13:00

(akt. 17.02.2024 13:04)

Legia przegrała na wyjeździe 2:3 z Molde FK w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Do przerwy było 3:0 dla zespołu z Norwegii, ale w drugiej połowie wicemistrzowie Polski zdobyli dwie bramki (Josue, Rafał Augustyniak) i zachowali nadzieję na awans do kolejnej rundy. Trafienie Portugalczyka było nominowane do gola tygodnia w LKE.

W 63. minucie Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne, Anders Hagalskjaer wybił futbolówkę na 14. metr, dopadł do niej niepilnowany Josue, który oddał mocny strzał z tzw. pierwszej piłki na dalszy słupek.

Do gola tygodnia były też nominowane bramki Miky Bieretha (Sturm Graz), Stevena Berghuisa (Ajax Amsterdam) i Alberta Gronbaeka (Bodo/Glimt), który został zwycięzcą głosowania.