Jarzębowski i Kapuściński zaopiekują się wypożyczonymi

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

01-07-2017 / 13:42

(akt. 02-12-2018 / 12:26)

Od nowego sezonu, w Legii Warszawa powstanie komórka obserwująca i opiekująca się zawodnikami mistrzów Polski przebywającymi na wypożyczeniach w innych klubach. Pracować w niej będą Tomasz Jarzębowski oraz Bernard Kapuściński.

Jarzębowski, po zakończeniu kariery, ostatnie miesiące spędził w akademii Legii. Były zawodnik m.in. stołecznego klubu, przyglądał się pracy sztabów szkoleniowych drużyn młodzieżowych z różnych roczników. Rozważano, jaka rola byłaby najlepsza dla 38-latka. W grę wchodziły funkcje trenera lub skauta. Ostatecznie zdecydowano się, że od nowego sezonu będzie obserwował legionistów przebywających na wypożyczeniach.

 

Byłemu piłkarzowi Legii, w pracy pomoże Bernard Kapuściński, który w przeszłości spędził kilka lat w stołecznej akademii. Ostatnio szkoleniowiec prowadził warszawski Legion w lidze okręgowej, a wcześniej był asystentem Dariusza Banasika w Zniczu Pruszków.

 

W poprzednim sezonie, na wypożyczeniach w innych klubach przebywało osiemnastu legionistów. 

Komentarze (8)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Major
  • 0 / 2
Ja pierdzielę ale komórka powstała... Ludzie co ten nasz Prezes wyprawia? Przecież to komórka do spraw zbędnych i pewnie dobrze płatna. Niesamowite, obserwować na etacie piłkarzy jak by nie mogli tego robić ludzie mający już zatrudnienie.
~Radik.
  • 0 / 0
Beno ekstremalnie uczciwy i rzetelny gość, może za dobry (także dla piłkarzy) i spokojny dla niektórych był i może dlatego się go pozbyto, dość obcesowo. Na pewno pomozew Jarzy w tej robocie, a to ważny odcinek tak naprawdę, wymaga STAŁEGO zaglądania do zawodników.
~r
  • 0 / 0
Jarza super oddany Legii. Ale zainteligentny to on chyba nie jest
~Slimak
  • 0 / 0
'Zainteligentny" to chyba ty nie jesteś...
Nie potrafisz pisać w swoim języku?
Obecne władze powinny zrobić wszystko aby jak najszybciej nasze rezerwy wylądowały w II lidze,
wiem, że to są finanse, ale warto byłoby zacisnąć pasa i spróbować, zamiast wypożyczać jak leci, zrobić mocne rezerwy i powalczyć o II ligę,
nawet nie wiem czy nie w pierwszej kolejności niż o akademię, graczy do II mamy tu i teraz,
akademia jest potrzebna ale to kwestia 3-4 lat aby była akademią z prawdziwego zdarzenia,
Ja to bym chciał i akademię i mocne rezerwy w II lidze.
ja również tego chcę, tylko wydaje mi się, choć to moje spojrzenie subiektywne,
że szybciej można powalczyć o rezerwy w II,
akademia to budowa a więc środki finansowe, potem czas na organizację itp.
natomiast tu są już gracze z którymi można powalczyć o II ligę, im się coś tam płaci, trzeba uświadomić wszystkim naszym grajkom, że rezerwy to nie hańba to nasze dobro, nie jest czymś złym, że po kontuzji czy też po innych nieobecnościach jakaś nasza gwiazda zagra 2-3 spotkania w rezerwach, oczywiście jako uzupełnienie aby nie wywracać trenerowi rezerw nadrzędnego celu,
Lepiej było na jakimś patencie kupić Dolcan Ząbki jak to było jeszcze możliwe.