Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3

Ekstraklasa. Dwa punkty straty do podium

07.05.2024 08:00

(akt. 06.05.2024 22:18)

Legia, która od 6. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Kapustki, przegrała 5 maja aż 0:3 z Radomiakiem Radom w 31. kolejce Ekstraklasy. O ile przez dłuższy okres meczu było więcej przewinień niż dogodnych sytuacji, to goście wykorzystali lepszy moment w drugiej połowie i strzelili trzy gole w 13 minut. Stołeczna drużyna ma czego żałować, bo przy niedzielnym zwycięstwie wskoczyłaby na podium i traciłaby zaledwie trzy punkty do lidera.

Ekipa z Łazienkowskiej zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów (13 wygranych, 11 remisów, 7 porażek). Do 3. pozycji traci dwa "oczka", do 2. lokaty cztery, a do liderującej Jagiellonii Białystok sześć.

W najbliższej kolejce stołeczna drużyna zmierzy się w Poznaniu z Lechem (3. pozycja), który pod wodzą Mariusza Rumaka (od 17 grudnia 2023 roku) wygrał 5 z 13 meczów, a ostatnio zremisował z Cracovią (0:0) i przegrał z Ruchem Chorzów (1:2). Potem "Wojskowi" znowu zagrają w Wielkopolsce, tym razem z Wartą (13. miejsce), a na koniec sezonu podejmą Zagłębie Lubin (10.).