Armando Sadiku: Chciałbym strzelić minimum 20 goli

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

27.01.2021 09:00

(akt. 27.01.2021 10:15)

Armando Sadiku zagra w Boliwii, Iwan Triczkowski strzelił trzy gole w meczu ligowym, a Domagoj Antolić strzelił swojego pierwszego gola w barwach Damac FC. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Sadiku piłkarzem Club Bolivar

Armando Sadiku został nowym piłkarzem boliwijskiego Club Bolivar. Albańczyk przeniósł się do "Los Celestes" z Erzurumsporu, w którym spędził zaledwie 5 miesięcy. Club Bolivar to 29-krotny mistrz Boliwii, co czyni go najbardziej utytułowanym zespołem w kraju.

Hat-trick Triczkowskiego

Iwan Triczkowski zaliczył świetny występ w meczu przeciwko Ermis Aradipu. AEK Larnaka wygrał 3:1, a Macedończyk strzelił wszystkie trzy gole. Pierwszą bramkę zdobył w 23. minucie. Dobrym podaniem z pierwszej piłki popisał Matija Spoljarić, Triczkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem wykorzystał okazję. Zaledwie sześć minut później miał już na swoim koncie dwa gole. Nando wbiegł z piłką w pole karne, a następnie podał do byłego piłkarza Legii, który bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Jose Naranjo i "Wojownicy" stanęli przed znakomitą szansą na podwyższenie wyniku. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Triczkowski i pokonał Caique strzałem w prawy, dolny róg bramki. 33-latek zagrał w tym sezonie w 15 meczach, strzelił 9 goli i miał asystę.

Pierwszy gol Antolicia

Domagoj Antolić zdobył swoją pierwszą bramkę dla Damac FC. Chorwat pewnie wykorzystał rzut karny, a jego zespół przegrał z Al-Taawon 1:3. Był to drugi występ 30-latka w barwach "Rycerzy Południa".

Bielik bohaterem Derby

Krystian Bielik strzelił zwycięskiego gola dla Derby County w meczu z AFC Bournemouth. 23-latek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do bramki po uderzeniu z piątego metra. Bielik za swój występ przeciwko "The Cherries" otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Gol Nikolicia

W meczu 17. kolejki węgierskiej OTP Bank Liga MOL Fehervar FC wygrał z Ujpestem aż 5:0. Jedną z bramek dla "Vidi" zdobył Nemanja Nikolić. Iwan Petriak podał piłkę do niepilnowanego Nikolicia, który z największą łatwością trafił do siatki. "Niko" zagrał w tym sezonie w 20 meczach, strzelił 12 goli i miał 3 asysty.

Honorowe trafienie Kulenovicia

W 17. kolejce ligi chorwackiej NK Varazdin wygrał z HNK Rijeka 2:1. Honorową bramkę dla "Białych z Rijeki" zdobył Sandro Kulenović. Franko Andrijasević zgrał piłkę głową, a Kulenović wyprzedził obrońcę i skierował futbolówkę do bramki. 21-latek zagrał w 19 meczach, w których strzelił 4 gole i miał tyle samo asyst.

Asysta Grosickiego

Kamil Grosicki miał asystę w przegranym przez West Brom 1:2 meczu przeciwko West Ham United. "Grosik" podał piłkę do Matheusa Pereiry, Brazylijczyk przebiegł z nią parę metrów i zdecydował się na strzał z dystansu. Łukasz Fabiański rzucił się w kierunku mocno uderzonej piłki, jednak nie zdołał obronić strzału 24-latka. Grosicki opuścił boisko w 70. minucie, a w jego miejsce pojawił się Darnell Furlong.

Debiut Moulina

Thibault Moulin zadebiutował w Academice Clinceni. Francuz wszedł na boisko w 46. minucie meczu z Chindia Targoviste. "Akademicy" przegrali to spotkanie 1:2.