Jakub Waliszewski

Źródło:

01.12.2020 09:00

(akt. 30.11.2020 20:54)

Dominik Nagy trenuje z MTK Budapeszt, Guilherme strzelił gola w Pucharze Turcji, a drużyna Hildeberto Pereiry sprawiła niespodziankę w Pucharze Chin. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Nagy trenuje z MTK Budapeszt

Dominik Nagy od października tego roku pozostaje bez klubu po tym, jak Legia rozwiązała z nim kontrakt. Niedawno rozpoczął treningi z węgierskim MTK Budapeszt. Zespół ze stolicy Węgier występuje na co dzień na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju i zajmuje aktualnie 6. miejsce w ligowej tabeli. Warto podkreślić, że Nagy nie podpisał jeszcze kontraktu z żadną drużyną, a w zespole "Hungi" trenuje dla podtrzymania formy.

Pewny awans

W meczu 1/32 Pucharu Turcji Goztepe wygrało 2:0 z Kirklarelisporem (trzeci poziom rozgrywek). Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Guilherme. Sfaulowany w polu karnym został Halil Akbunar i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł "Gui" i pewnie pokonał bramkarza po uderzeniu w lewy róg bramki. W 1/16 finału Goztepe zmierzy się z Bursasporem. (Gol w 1:36:08 filmu)

Niespodzianka w Pucharze Chin

W 1/8 finału Pucharu Chin Kunshan FC sensacyjnie pokonało Guangzhou Evergrande aż 3:0. Bramki w pierwszej połowie zdobywali Tunde Adeniji i Dongxu Tu, a w 60. minucie trzeciego gola w tym spotkaniu strzelił Hildeberto Pereira. Portugalczyk wbiegł z piłką w pole i technicznym uderzeniem umieścił ją w siatce. O awans do półfinału zagrają z Jiangsu Suning. (Akcja bramkowa "Berto" w 1:02:23 filmu)

Asysta Novikovasa

W 10. kolejce tureckiej Super Lig Erzurumspor zremisował 2:2 z Antalyasporem. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze "Dadaslar". Arvydas Novikovas podał piłkę w pole karne do Kaana Kanaka, który płaskim uderzeniem pokonał Ferhata Kaplana. Na przerwę Erzurumspor schodził z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie "Skorpiony" zadały dwa błyskawiczne ciosy. W ciągu pięciu minut na listę strzelców wpisali się Veysel Sari oraz Gokdeniz Bayrakdar, dzięki czemu Antalyaspor odrwócił losy spotkania na swoją korzyść. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy. Ricardo Gomes miał przed sobą pustą bramkę i z największą łatwością doprowadził do wyrównania.

Wysokie zwycięstwo

Dobry występ w Pucharze Turcji zaliczył także inny były legionista - Konrad Michalak. Cayuk Rizespor rozbił 6:0 Utas Usakspor, a jedną z bramek zdobył Michalak. Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią wykorzystał sytuację. Dla 23-latka był to pierwszy gol w barwach "Krogulców Czarnomorskich". (Gol w 56:55 filmu)

Gol Langila

W minionej kolejce ligi tajlandzkiej Suphanburi przegrało na własnym stadionie z Ratchaburi 1:2. W 56. minucie gola dla "Smoków" strzelił Steeven Langil. Reprezentant Martyniki wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Langil zagrał w tym sezonie w 13 meczach, strzelił 2 gole i miał 7 asyst.