Byli legioniści. Gol Nikolicia w debiucie

Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, Sport.pl

09.02.2023 09:00

(akt. 08.02.2023 23:25)

Nemanja Nikolić miał udany debiut, Salvador Agra wywalczył dwie asysty, a Czesław Michniewicz jest kandydatem do objęcia szkockiej drużyny. Co słychać u byłych zawodników i trenerów Legii?

Gol w debiucie

Nemanja Nikolić świetnie zaprezentował się w pierwszym meczu w AEK-u Larnaka. Węgier rozpoczął ligową rywalizację z Karmotissa (3:1) w podstawowym składzie, a na początku drugiej połowy zdołał trafić do siatki. Na boisku przebywał do 76. minuty, kiedy zastąpił go Oier Sanjurjo. Z kolei całe spotkanie w barwach "Wojowników" zagrał inny były piłkarz Legii, Rafael Lopes, a Iwan Triczkowski znalazł się poza kadrą meczową.

Dwie asysty Agry

Świetny występ ma za sobą Salvador Agra (Boavista). Jego zespół zdołał zremisować z Santa Clara 2:2, a on sam miał przy tym duży udział, gdyż asystował przy obu trafieniach. W 14. minucie precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Vincenta Sasso, a po godzinie gry ponownie dograł do Francuza, lecz tym razem z rzutu rożnego. W tym sezonie zagrał 20 meczów, strzelił gola i miał dwie asysty.

Michniewicz trenerem Aberdeen?

W ostatnich dniach pojawiło się w mediach wiele informacji na temat kandydatury Czesława Michniewicza do objęcia szkockiego Aberdeen. – Wygląda na to, że sam jest zainteresowany tą pracą. Słyszę z klubu, że jest na ich radarze. Kibice są mu przychylni, w ankiecie 64 procent fanów poparło jego kandydaturę – mówił w rozmowie ze Sport.pl szkocki dziennikarz, Blair Meikle. Sprawa zatrudnienia nie jest jednak przesądzona, gdyż drugim kandydatem na trenera "The Dons" ma być Anglik, Chris Wilder, który w sezonie 2018/2019 awansował z Sheffield United do Premier League, a ostatnio prowadził Middlesbrough (FL Championship). Michniewicz pozostaje bez drużyny od początku tego roku, kiedy wygasła jego umowa z reprezentacją Polski.

Asysta Juranovicia

W 1/8 finału DFB Pokal, Union Berlin wygrał 2:1 z Wolfsburgiem. Cały mecz w barwach "Żelaznych" zagrał Josip Juranović, a w 12. minucie asystował przy trafieniu Robina Knoche. Chorwat zacentrował w pole karne, w kierunku dalszego słupka, do niepilnowanego Knoche, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Dla "Jury" była to druga asysta w drugim spotkaniu w Unionie.

Dobry mecz Szumskiego

Jakub Szumski zagrał dobry mecz w 2. lidze tureckiej, przeciwko Manisa FK (1:1). Polak miał 5 skutecznych interwencji w obrębie pola karnego i podawał ze skutecznością 88%. Sofascore ocenił jego grę na 7.5. W tym sezonie zagrał 22 spotkania i 7 razy zachował czyste konto.

Gole Włodarczyka i Łakomego, samobój Czerwińskiego

W ubiegłej kolejce PKO Ekstraklasy, dwóch byłych piłkarzy Legii, cieszyło się z trafień. Szymon Włodarczyk wykorzystał rzut karny w rywalizacji z Lechią Gdańsk i zdobył 8. bramkę w tym sezonie, a Łukasz Łakomy strzelił honorowego gola dla Zagłębia Lubin w meczu z Legią (1:2).

W innym meczu 19. kolejki ligowej, Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Piastem Gliwice, a o zwycięstwie zadecydowało samobójcze trafienie Jakuba Czerwińskiego w 40. minucie. Co ciekawe, były zawodnik Legii po raz piąty w karierze, pokonał własnego bramkarza w spotkaniu Ekstraklasy. Wcześniej zrobili to tylko Michał Pazdan i Dariusz Pietrasiak.