Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

02.08.2022 09:00

(akt. 01.08.2022 14:37)

Szymon Włodarczyk ustrzelił dublet, Jarosław Niezgoda jest w świetnej formie, a Rafał Makowski zdobył swoją pierwszą bramkę na Węgrzech. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Włodarczyka

Szymon Włodarczyk znakomicie rozpoczął swoją przygodę z Górnikiem Zabrze. Młodzieżowiec wyszedł na mecz z Radomiakiem Radom w pierwszym składzie i ustrzelił dublet. Pierwszą bramkę zdobył po uderzeniu głową, natomiast drugą po strzale z bliskiej odległości. Dla 19-latka były to pierwsze trafienia na poziomie PKO Ekstraklasy.

Świetny mecz Niezgody

Jarosław Niezgody zagrał kolejny dobry mecz w barwach Portland Timbers. W rywalizacji z Minnesotą United asystował już w 13. sekundzie przy golu Sebastiana Blanco, a w drugiej połowie sam pokonał bramkarza. Claudio Bravo precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Niezgoda uciekł obrońcom w polu karnym i głową skierował piłkę do bramki. W tym sezonie zagrał 19 spotkań, strzelił 9 goli i 3 razy asystował.

Pierwszy gol Makowskiego

Rafał Makowski strzelił swojego pierwszego gola w barwach Kisvarda FC. Piłka po główce byłego piłkarza Legii odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki. Kisvarda zremisowała z Debreczyn VSC 2:2.

Gole Kulenovicia i Emrelego

W minionej kolejce ligi chorwackiej nie zabrakło legijnych akcentów. Sandro Kulenović wykorzystał rzut karny w starciu z HNK Sibenik (1:2), a Mahir Emreli dał świetną zmianę w meczu z NK Istra. Reprezentant Azerbejdżanu pojawił się na boisku w 81. minucie i siedem minut później trafił do bramki. Wpadł z piłką w pole karne, minął obrońcę i efektownie przelobował Lovro Majkicia. Był to jego trzeci gol w barwach drużyny z Zagrzebia.

Wolski zawodnikiem meczu, asysta Matuszewskiego

Rafał Wolski pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Lechowi Poznań. Były piłkarz Legii asystował przy trafieniu Kristiana Vallo i strzelił efektownego gola po uderzeniu z woleja zza pola karnego. Za swój świetny występ został wybrany zawodnikiem meczu.

W innym meczu 3. kolejki Warta Poznań wygrała z Miedzią Legnica 2:1. Asystę przy drugim golu dla "Warciarzy" miał Konrad Matuszewski. 20-latek zacentrował z lewej strony wprost na głowę Macieja Żurawskiego, który skierował piłkę do bramki.

Zwycięska bramka

W 3. kolejce Fortuna I Ligi Wisła Kraków wygrała z Arką Gdynia 1:0. Zwycięstwo zapewnił w 60. minucie Michał Żyro. 29-latek pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie.