74'
83'
89'
  • 90+4'
    Koniec. Legia przegrała 0:3 z Molde (2:6 w dwumeczu) i odpadła z Ligi Konferencji Europy w 1/16 finału
  • 90+3'
    Dias prostopadle podał do Kramera, ten dośrodkował z prawej flanki, a Petersen złapał piłkę
  • 90+2'
    Kontra Molde zatrzymana przez Diasa
  • 90+2'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 89'
    Nyheim za Kaasę
  • 89'
    Dias zbiegł do środka, po czym bardzo niedokładnie podał prostopadle do Josue
  • 87'
    Josue miękko dograł z prawej strony na dalszy słupek, goście wybili piłkę
  • 86'
  • 84'
    Elitim mocno uderzył z 20. metra, ale został zablokowany
  • 83'
    Stenevik za Lovika, Kitolano za Gulbrandsena, Odegard za Hestada
  • 82'
    Ribeiro dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, Rosołek nie sięgnął piłki
  • 81'
    Kapustka miękko zagrał na dalszy słupek, Lovik wybił piłkę na aut
  • 81'
    Pankov zablokowany przez Berishę przy próbie dalszego podania
  • 80'
    Kun znowu dośrodkował z lewej flanki, tym razem Petersen złapał piłkę
  • 80'
    Kapustka do Kuna, ten dośrodkował w pole karne, było zamieszanie, Josue dopadł do piłki, ale został zablokowany po strzale
  • 78'
    Hestad dośrodkował z rożnego, Josue wybił piłkę, a potem uczynił to Kapuadi
  • 77'
    Hagelskjaer z łatwością ograł Kuna na boku, po czym mocno dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Kapuadi wybił piłkę na korner
  • 77'
    Hestad dośrodkował z rożnego na 6. metr, Kapuadi wybił piłkę głową poza pole karne
  • 76'
    Kontra Molde, Gulbrandsen ruszył środkiem boiska, potężnie uderzył z 20. metra, Tobiasz udanie interweniował. Goście mają jeszcze korner
  • 74'
    Ribeiro sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 73'
    Żółta kartka dla Lovika
  • 71'
    Żółta kartka dla Haugana za faul na Kapuadim
  • 70'
    Dias za Morishitę, Rosołek za Guala
  • 69'
    Kaasa wbiegł w pole karne z lewej strony, był naciskany przez Pankova, został przez niego zablokowany po strzale na wślizgu, piłka trafiła jeszcze na dalszy słupek Gulbrandsena, który sfinalizował akcję. Jest już 3:0 dla gości
  • 67'
    3:0 dla Molde. Gulbrandsen
  • 66'
    Kapuadi przeciął dośrodkowanie z głębi pola, potem Elitim prostopadle podał do Kramera, który przegrał pojedynek 1 na 1 na 18. metrze
  • 64'
    Ribeiro nieudanie zagrał na boku do Kuna, grę wznowi bramkarz Molde
  • 63'
    Ribeiro dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, Lovik wybił piłkę na korner
  • 62'
    Josue dograł z wolnego, było zamieszanie, Ribeiro upadł po kontakcie, ale bez faulu
  • 62'
    Kramer za Pekharta, Kapustka za Augustyniaka
  • 61'
    Kaasa oddał mocny strzał z 20. metra, ale niecelnie uderzył
  • 60'
    Josue prostopadle podał do Guala, ten przełożył rywala, pewnie trafił do siatki, ale był na spalonym. Gol nie został uznany
  • 59'
    Gual trafił do siatki po prostopadłym podaniu, ale był na spalonym...
  • 58'
    Pekhart zgrał do Guala, ten się ładnie obrócił, ale został zatrzymany na 20. metrze
  • 56'
    Berisha za Eikrema
  • 56'
    Żółta kartka dla Augustyniaka za faul w środku pola, na Kaasie
  • 54'
    Kaasa popisał się udanym dryblingiem, ale po tym, jak wbiegł w pole karne, nie zrozumiał się z Eikremem
  • 53'
    Elitim miękko zagrał na prawą stronę pola karnego do Morishity, ale Petersen wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 52'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Gual podbił piłkę, po chwili Ribeiro dośrodkował z lewej flanki, ale Molde wyszło z opresji
  • 52'
    Lovik przeciął prostopadłe podanie Josue do Morishity
  • 51'
    Josue krótko rozegrał korner, po chwili Morishita świetnie dograł na dalszy słupek, do Pekharta, który niecelnie główkował z 4. metra
  • 51'
    Josue bezpośrednio uderzył z wolnego, był rykoszet, będzie korner
  • 50'
    Morishita dośrodkował z wolnego, zagranie przecięte. Po chwili Josue został sfaulowany, Legia ma kolejny rzut wolny
  • 49'
    Pankov sfaulowany bliżej prawej strony boiska, rzut wolny dla Legii na wysokości 35. metra
  • 48'
    Żółta kartka dla Gulbrandsena
  • 47'
    Ajjjjjj! Morishita, który gra teraz na prawym wahadle, świetnie dośrodkował na bliższy słupek, od Guala, który główkował w słupek!
  • 46'
    Kun zmienił Wszołka
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa u siebie 0:2 z Molde FK. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Elitim za mocno zagrał wzdłuż boiska, Morishita nie utrzymał piłki w boisku
  • 45+3'
    Kapuadi miękko zagrał do Pekharta, ale ten nie sięgnął piłki
  • 45+2'
    Ajjjjj! Elitim wygrał walkę o piłkę pod presją, wycofał w pole karne do Wszołka, ten wyłożył futbolówkę Gualowi, który oddał płaski strzał z 9. metra, ale Petersen świetnie interweniował
  • 45'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Gual prostopadle podał na lewą stronę pola karnego, do Ribeiro, który wyprzedził Linnesa, upadł w "szesnastce", ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 44'
    Elitim za mocno zagrał do Wszołka, który nie dopadł do piłki
  • 43'
    Strata Augustyniaka w środku pola, Molde próbowało wyjść z kontrą, która zamieniła się w atak pozycyjny. Linnes płasko dograł z prawej flanki wzdłuż boiska, Tobiasz złapał futbolówkę
  • 42'
    Josue sfaulowany na połowie Legii
  • 42'
    Josue dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, do Ribeiro, który główkował nad poprzeczką, w dodatku był na spalonym
  • 41'
    Augustyniak sfaulowany przez Kaasę na 25. metrze od bramki Molde, rzut wolny dla Legii
  • 40'
    Josue dośrodkował z wolnego na bliższy słupek, piłka wybita, Legia ją zgarnęła. Morishita wywalczył korner, który został rozegrany na krótko przez Josue. Po chwili Portugalczyk został zablokowany na lewej flance
  • 39'
    Ribeiro sfaulowany po lewej stronie boiska, rzut wolny dla Legii na wysokości 30. metra
  • 38'
    Obrona Molde uporała się z miękkim zagraniem Elitima, po chwili prostopadłe podanie Guala do Morishity zostało przecięte
  • 36'
    Gulbrandsen leży na środku boiska, jest opatrywany
  • 36'
    Kapuadi wygrał pojedynek 1 na 1 z Eikremem, Legia wyszła z kontrą, lecz prostopadłe podanie Guala do Morishity zostało przecięte
  • 35'
    Augustyniak mocno podał do Pekharta, ten dobrze zagrał do Josue, który oddał celny strzał, ale nie dość, że bramkarz złapał piłkę, to był spalony
  • 33'
    Elitim prostopadle podał do Wszołka, ten miękko wycofał na 16. metr, do Guala, który nie zdołał zgrać piłki
  • 32'
  • 31'
    Elitim do Ribeiro, ten dośrodkował z lewej flanki na 15. metr, ale Molde przejęło piłkę
  • 30'
    Legia odebrała piłkę, Gual popisał się ładnym dryblingiem, Pankov prostopadle podał do Wszołka, którego zatrzymał Lovik
  • 30'
    Molde buduje atak pozycyjny
  • 29'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował na dalszy słupek, ale Pekhart nie sięgnął piłki
  • 28'
    Pankov przeciął górne podanie, Legia wyszła z kontrą, Elitim został sfaulowany w środku pola przez Kaasę, który obejrzał żółtą kartkę
  • 27'
    Ribeiro miękko zagrał na wolne pole do Morishity, który był na spalonym
  • 27'
    Żółta kartka dla Elitima za faul w środku pola, na Daehlim
  • 26'
    Pankov niedokładnie zagrał prostopadle, Molde przy piłce w środku pola
  • 25'
  • 25'
    Josue dograł z rożnego na środek pola karnego, Kapuadi niecelnie główkował z 9. metra
  • 24'
    Morishita zablokowany przy strzale z lewej strony pola karnego
  • 23'
    Po tym, jak Kaasa trafił w słupek, Eikrem zebrał piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał na bliższy słupek, do Hestada, który oddał sprytny strzał zewnętrzną częścią stopy na dalszy słupek. Jest 2:0 dla gości
  • 21'
    2:0 dla Molde. Hestad
  • 21'
    Eikrem wbiegł w pole karne z lewej strony i płasko zagrał wzdłuż boiska, ale Gulbrandsen nie sięgnął piłki na wślizgu. Po chwili Kaasa trafił w słupek
  • 20'
    Wszołek przeciął podanie, Josue zagrał z prawej flanki w pole karne do Pekharta, ale troszkę niedokładnie, piłka została wybita
  • 19'
    Josue do Morishity, ten dośrodkował z lewej flanki, ale zdecydowanie za mocno, za wysoko. Grę wznowi bramkarz Molde
  • 18'
    Kapuadi przeciął górne zagranie z prawej flanki na 20. metr
  • 18'
    Gual niedokładnie zagrał wzdłuż boiska, Molde w posiadaniu w środku pola
  • 17'
    Tobiasz miękko zagrał do Morishity, ten niecelnie zgrywał głową, aut dla gości
  • 16'
    Peterson posłał dalsze podanie, Pankov zgrał piłkę głową do Tobiasza. Legia wyszła z akcją, Josue oddał strzał z lewej nogi, z ok. 25. metra, ale niecelnie uderzył
  • 15'
    Faul Augustyniaka w ataku
  • 15'
    Niecelny strzał Augustyniaka z 30. metra
  • 14'
    Josue dośrodkował z wolnego na bliższy słupek, do Pankova, który niecelnie główkował z 9. metra
  • 14'
    Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska, na wysokości 22. metra
  • 13'
    Augustyniak prostopadle zagrał w pole karne, ale do nikogo. Po chwili Kaasa dopadł do prostopadłego zagrania z głębi pola, znalazł się praktycznie sam na sam z Tobiaszem, lecz nie dość, że został zatrzymany wślizgiem przez Kapuadiego, to był na spalonym
  • 12'
    Legia w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami na połowie gości
  • 11'
    Petersen niedokładni zagrał, Elitim przejął piłkę, podał do Josue, ten prostopadle zagrał w pole karne, do Wszołka, ale ten został zatrzymany przez Lovika
  • 10'
    Legia założyła wysoki pressing, przejęła piłkę, Elitim chciał prostopadle podać w "szesnastkę" do Pekharta, lecz zagranie zostało przecięte
  • 10'
    Morishita miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Guala, ale ten przegrał pojedynek fizyczny z Hagelskjaerem
  • 8'
    Josue miękko, ale za mocno zagrał do Wszołka. Piłka w rękach bramkarza Molde
  • 8'
    Josue sfaulowany w polu karnym Legii. Stołeczna drużyna szybko wznowiła grę, zabrała się do kontry, Morishita płasko dograł w "szesnastkę", lecz Pekhart nie zdołał dopaść do piłki
  • 7'
    Eikrem dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Gulbrandsen opanował piłkę, po chwili Gual odebrał piłkę spod nóg Eikrema
  • 5'
    Ribeiro przeciął centrę Eikrema z prawej flanki, korner dla Norwegów
  • 4'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, do Pekharta, który główkował nad poprzeczką
  • 4'
    Pankov nie przeciął górnego podania, Kaasa pojawił się po lewej stronie pola karnego i dograł wzdłuż boiska, Tobiasz źle odbił piłkę, a Gulbrandsen skierował ją praktycznie do pustej siatki z 6. metra. Jest 1:0 dla gości
  • 2'
    1:0 dla Molde. Gulbrandsen
  • 1'
    Molde w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
    Gual niedokładnie zagrywał prostopadle do Morishity
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Banasik, Burch, Kramer, Zyba, Dias, Rejczyk, Kun, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka
  • Skład Legii na mecz z Molde: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Augustyniak, Elitim, Morishita – Josue, Pekhart, Gual
  • – Będzie pełen stadion i wierzę, że kibice wspomogą nas gorącą atmosferą. Jestem życiowym optymistą i mam poczucie, że możemy się przyczynić do tego, by na koniec cieszyć się z awansu wraz z fanami. Skupiam się na spełnieniu ich oczekiwań. Chcę wejść do kolejnej rundy – tłumaczył Runjaić
  • Dla Molde FK – które w ub.r. uczestniczyło w grupie LE, zdobyło Puchar Norwegii i zajęło 5. miejsce w Eliteserien – dwumecz z wicemistrzami Polski to pierwsze występy o stawkę od 14 grudnia 2023 roku. Jeśli niebiesko-biali nie awansują do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, to kolejne spotkanie oficjalne zagrają dopiero 1 kwietnia. Wówczas rozpoczną sezon 2024 (system wiosna – jesień) od rywalizacji ze Stromsgodset w 1. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju
  • Szkoleniowiec Molde – względem meczu sprzed tygodnia – nie będzie mógł skorzystać w rewanżu 1/16 finału LKE z 28-letniego Kristiana Eriksena, czyli podstawowego zawodnika, który był najlepszym strzelcem niebiesko-białych w 2023 roku. Wówczas zdobył 13 bramek, z czego 4 w fazie grupowej Ligi Europy (po 2 z BK Hacken i Karabachem). Zagrał całe spotkanie z Legią w Norwegii, gdzie asystował przy trafieniu Markusa Andre Kaasy (na 3:0)
  • Norwegowie mogą sobie pluć w brodę przez to, że nie wypracowali korzystniejszej zaliczki po pierwszym spotkaniu z Legią. O ile zdobyli trzy bramki między 12. a 24. minutą, to po przerwie stracili większość okazałej przewagi. – Myślę, że w drugiej połowie byliśmy trochę tchórzliwi. Zaczęliśmy się chować i nie mogliśmy wrócić do gry z pierwszej części meczu. To naprawdę smutne, nie ma poczucia zwycięstwa – mówił zawodnik Molde, Kristoffer Haugen, nie zapominając – tak, jak Fredrik Gulbrandsen (strzelec dwóch goli w poprzedni czwartek) czy Erling Moe (trener rywala "Wojskowych") – o lepszym punkcie wyjścia przed rewanżem
  • Mimo że od października – poza pojedynczymi występami – warszawiacy nie zachwycają, to plusem przed rewanżem z Molde może być fakt, że potrafią wygrywać decydujące mecze. Tak było parę razy w 2023 roku – w finale Pucharu Polski, w grze o Superpuchar, a także w spotkaniach przesądzających o awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i 1/16 finału rozgrywek
  • By znaleźć się w 1/8 finału LKE i dodatkowo zarobić 600 tys. euro, stołeczna drużyna musi pokonać u siebie Molde różnicą przynajmniej dwóch goli. Zwycięstwo "Wojskowych" jedną bramką więcej (np. 1:0 czy 2:1) będzie oznaczało dogrywkę, a potem ewentualne rzuty karne. Jeśli Legia awansuje do kolejnej rundy, to wygra pierwszy wiosenny dwumecz w Europie od… 1991 roku. Wówczas wyeliminowała Sampdorię Genua (1:0, 2:2) i przeszła do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym odpadła po spotkaniach z Manchesterem United (1:3, 1:1)
  • – Plan jest taki, żeby grać z pełnym zaangażowaniem. Nie rozstrzygniemy wszystkiego w pierwszej połowie. Kluczowy jest balans i dobra dyspozycja przez cały mecz, a nie tylko przez jego część. Najważniejsze, byśmy pamiętali o tym, że musimy możliwie szybko strzelić gola i jak najlepiej zaprezentować się w defensywie. Chcemy być wyrachowani i nie pozwalać na zbyt pochopne zapędy do przodu. Nie możemy zapomnieć o atutach Molde, które postaramy się zniwelować. Interesuje nas pełna pula – mówił trener Legii, Kosta Runjaić
  • Niewykluczone, że strata punktów z Puszczą mobilizująco wpłynie na "Wojskowych" w kontekście niezwykle istotnego rewanżu z Molde FK w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Warszawiacy są w gorszej sytuacji, gdyż tydzień temu przegrali 2:3 na sztucznej nawierzchni w Norwegii, ale wspomniany wynik – tym bardziej, że po 24 minutach było już 3:0 dla gospodarzy – nie jest zły. Legia wróciła do gry w drugiej połowie poprzez dwie ważne bramki (Josue, Rafał Augustyniak), dzięki którym zachowała realne nadzieje na awans
  • Legioniści są świeżo po rozczarowującym, domowym remisie z Puszczą (1:1) w 21. kolejce Ekstraklasy. Beniaminek objął prowadzenie w 42. minucie, a "Wojskowi" wyrównali w końcówce, po bramce Macieja Rosołka. Wicemistrzowie Polski nie wykorzystali wpadek kilku zespołów z czołówki i sami się potknęli, choć paradoksalnie i tak nadrobili jeden punkt do lidera. Obecnie są na 5. miejscu w tabeli, mają 36 punktów (10 wygranych, 6 remisów, 5 porażek), czyli o 5 mniej niż drużyny z TOP 2 ligi. Gdyby zwyciężyli klub z Niepołomic, to traciliby jedynie 3 "oczka" do Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się rewanż 1/16 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią Warszawa a Molde FK!
Legia WarszawaMolde FK
2'

2' Fredrik Gulbrandsen

20'

20' Eirik Hestad

28'

28' Markus Kaasa

47'

47' Fredrik Gulbrandsen

57'

57' Veton Berisha za Magnus Wolff Eikrem

67'

67' Fredrik Gulbrandsen

71'

71' Eirik Haugan

74'

74' Mathias Fjortoft Lovik

83'

83' Halldor Stenevik za Mathias Fjortoft Lovik

83' Eric Kitolano za Fredrik Gulbrandsen

83' Niklas Odegard za Eirik Hestad

89'

89' Gustav Nyheim za Markus Kaasa