News: Hokej: Legia znika z hokejowej mapy Polski

Hokej: Wygrana na koniec sezonu

01.03.2015 21:44

(akt. 04.01.2019 13:18)

Hokeiści Legii w ostatnim w tym sezonie meczu wygrali z Podhalem w Nowym Targu 2:1. Ogromne brawa należały się naszym zawodnikom już za sobotnią walkę zakończoną porażka po dogrywce. W niedzielę, mimo że trenerzy mogli wystawić do gry tylko dwie "piątki", to nasi gracze byli górą.

Po pierwszej tercji, podobnie jak dzień wcześniej, na tablicy wyników utrzymywał sie rezultat bezbramkowy. W drugiej części gry do siatki trafił kapitan legionistów Patryk Wąsiński, który wykorzystał zagranie Mateusza Solona. Trzy minuty później skorzystaliśmy na grze w przewadze i podwyższyliśmy prowadzenie - po akcji Michała Porębskiego i Patryka Wąsińskiego krążek w siatce umieścił Rafał Solon. Gospodarzom udało się odpowiedzieć na te dwa trafienia jednym - Maxima Kondrashova na cztery minuty przed syreną kończącą trzecią tercję. Tym samym Legia wygrała na koniec sezonu zasadniczego!

Podhale Nowy Targ - Legia Warszawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

0 : 1     Patryk Wąsiński ( Mateusz Solon ) 25:08
0 : 2     Rafał Solon ( Michał Porębski, Patryk Wąsiński ) 28:12
1 : 2     Maxim Kondrashov ( Jaroslav Petrishche, Aleksei Uglov )