Reakcja z jaką spotkało się usunięcie orzełka z koszulek reprezentacji Polski zaczyna przynosić skutek. Na zjeździe PZPN 25 listopada szykuje się walka o godło państwowe na trykotach kadry. Grupa delegatów z Dolnego Śląska za niespełna dwa tygodnie chce przegłosować uchwałę przywracającą orzełka na narodowe trykoty. Oczywiście Grzegorz Lato i jego prawnicy zrobią wszystko, by wniosek storpedować w zarodku i w ogóle nie dopuścić do jego roztrząsania, jednak mimo wszystko szansa na skuteczną realizację pomysłu istnieje.

"/>
Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

18 listopada 2018

Orzełek jednak powróci na koszulki?

2011-11-14 13:36:42
img
Reakcja z jaką spotkało się usunięcie orzełka z koszulek reprezentacji Polski zaczyna przynosić skutek. Na zjeździe PZPN 25 listopada szykuje się walka o godło państwowe na trykotach kadry. Grupa delegatów z Dolnego Śląska za niespełna dwa tygodnie chce przegłosować uchwałę przywracającą orzełka na narodowe trykoty. Oczywiście Grzegorz Lato i jego prawnicy zrobią wszystko, by wniosek storpedować w zarodku i w ogóle nie dopuścić do jego roztrząsania, jednak mimo wszystko szansa na skuteczną realizację pomysłu istnieje.

fot. Piotr Kucza

Zgodnie ze związkowym statutem to Walne Zgromadzenie (czyli Zjazd) jest najwyższą władzą w PZPN i właśnie tylko jemu w każdym przypadku prezes Grzegorz Lato musi się bezwzględnie podporządkować. Oznacza to, że jeżeli uchwała zostanie przyjęta, kierowany przez Latę zarząd ma obowiązek ją wypełnić.


Falą krytki nie jest zachcony producent koszulek firma NIKE, która zdecydowanie odcina się od pomysłu zastąpienia orła logiem piłkarskiej centrali. Teraz okazuje się, że firma walczyła z PZPN o zamieszczenie godła aż przez cztery miesiące! Niestety bezskutecznie. - Osobami odpowiedzialnymi za taką decyzją są działacze związku, ponieważ to oni wskazują producentowi, jaki logotyp ma znaleźć się na strojach. Tak jest skonstruowany kontrakt pomiędzy firmą a federacją. My mogliśmy tylko zaopiniować projekt, ostateczna decyzja należała do przedstawicieli PZPN. Tłumaczyliśmy prezesom, że strój bez orła może być odebrany przez kibiców bardzo negatywnie. Niestety nikt nie chciał nas słuchać, a teraz wszyscy widzą, jak cała sprawa się skończyła - wyjaśniła na łamach dzisiejszego "Faktu" osoba związana z koncernem Nike.


Do kibiców o walkę w obronie godła zaapelował Dariusz Dudek. - Problem potęguje fakt, że kibice delikatnie mówiąc nie chcą utożsamiać się z PZPN. A dzięki temu, że biało-czerwoni występowali z godłem, łatwiej było ich dopingować. Szkoda, że o tradycji nie pamięta prezes Grzegorz Lato, były wybitny piłkarz, który grał i strzelał bramki dla Polski, nosząc orzełka na piersi. Kibice, jak również sami piłkarze powinni powalczyć o ten szlachetny symbol. Nie mogą odpuścić!


 

sklep sklep
Dodał: Marcin Szymczyk Źródło: eurosport.pl, Przegląd Sportowy, Fakt   

twitter

Tagi

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
~Chcemy Orzełka
2011-11-14 22:21 IP 77.114.***
Pokaż Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej że to właśnie Ty wiesz co jest dobre dla Reprezentacji. Pokaż kto tak naprawdę ma władzę i rządzi! Pieniądze mają SPONSORZY = KLIENCI KIBICE mają władzę!
Wyślij jednego e-maila do wszystkich Sponsorów i Partnerów PZPN! Wyraź w ten sposób swoje niezadowolenie "ze schodzacego na psy" Orzełka na: chcemyorzelka.sportsontheweb.net
Nawet jeżeli nie wierzysz że jednostka może zmienić cokolwiek, nie bądź obojętny, rozeslij tą informację znajomym i przyjaciołom!
~Beelzebub
2011-11-14 19:45 IP 89.72.1***
Oby prawowity Orzeł wrócił na swoje miejsce!!!! zamiast tej kury po wypadku czy jak tez słyszałem piłkoptaka.
~hart
2011-11-14 18:46 IP 77.87.1***
www.weszlo.com/news/8503-Obrzydliwe_czyli_propozycja_logo_dla_pewnej_organi zacji
~x
2011-11-14 17:31 IP 80.238.***
zachcony? a coż to za słowo, może lepiej zaskoczony
~krawat
2011-11-14 16:33 IP 217.98.***
nie jestem zwolennikiem teaorii spiskowych, ale o czym mysłał blaszczykowski wykonując karnego:

prawdopodobnie zaklinał w myślach:

Nie całować farfocla, nie całować farfocla.......
~szcz13
2011-11-14 16:29 IP 213.77.***
PZPN,PZPN *....*,*....* PZPN
~dejne3
2011-11-14 16:26 IP 82.177.***
Kto ty jesteś Ja od laty
jaki znak twój KAWał szmaty
~e-mam
2011-11-14 15:06 IP 198.178***
Nike jak każda profesjonalnie działająca firma (tudzież instytucja nastawiona na zysk), posiada swój dział marketingu. Taki dział marketingu - jeśli nie wie jak na nastroje potencjalnych klientów wpłynie dana zmiana produktu - przeprowadza badania (takie rzetelne a nie takie jak PZPN - pewno wśród swoich ulubionych działaczy). Firmie Nike zależy na tym aby jej produkt (koszulki Reprezentacji Polski) sprzedawały się jak świeże bułeczki - zatem logicznym było zbadanie przez tą firmę (nawet dla celów własnych) zagadnienia dotyczącego Orła na reprezentacyjnym trykocie. Wynik był zapewne jasny: Orzeł = więcej sprzedanych koszulek, Brak Orła = mniej sprzedanych koszulek. Nie trzeba było nawet robić badań - każdy kto czyta coś o PZPN (czy artykuły, czy fora) wie że nastroje w okół tej instytucji (nastawionej na zysk) są zdecydowanie negatywne. Więc racjonalnym wydawało by się zamieścić Orła i ewentualnie logo (by zabezpieczyć koszulki znakiem handlowym). Panowie w PZPN zaryzykowali zapewne stwierdzając że zmiana dla samej zmiany będzie zmianą. Zatem Mocium Panowie Szlachta! jako żywo ryjem do tego pustego chlewa głęboko będziecie musieli sięgnąć! ja pieniędzy nie wydam na tego piaskowego kulo-orzełka! i nie jest to protest tylko świadomy wybór konsumenta.
~as
2011-11-14 14:39 IP 88.199.***
na koszulkach jest orzeł. orzełek to może być na monecie 1 gr. trochę szacunku, nazywajmy rzeczy po imieniu. czy w rosji by powiedzieli niedźwiadek?!
~boras
2011-11-14 14:36 IP 89.73.2***
Panowie, w moim przekonaniu chodzi o coś więcej niż orzełek. On jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, sobiepaństwa i warcholstwa w PZPN. Kilkuset facetów ciągnie z piłki grubą rentę nie dbając o jej rozwój. To trzeba zmienić.
~marcel
2011-11-14 14:30 IP 217.67.***
Raport z badania na temat między innymi koszulek ...

https://www. studentswatch.pl /student/newsroom/view/id/11
Kristelinho
2011-11-14 14:28
Problemem jest proces produkcyjny. To nie jest tak, że pstrykną palcem i fabryka produkuje już co innego. Z drugiej strony naszycie orzełka, na logo PZPN to kwestia chęci i porządnej maszyny do szycia. Tylko co zrobić z tonami PZPN-owskiego fajansu, który już do nas płynie z Chin?
thekangoroo
2011-11-14 14:20
Zastanawiam się, czy w ogóle dojdzie to do skutku. Nawet jeśli przegłosują, to dwa dni temu przedstawiciel firmy Nike wypowiedział się, że wymiana koszulek na takie z orzełkiem na piersi jest praktycznie niemożliwa. Tym bardziej, że już wyprodukowali pierwszą partię tego czegoś, więc ogromne pieniążki leżą na stole. Teraz Nike może zgarnąć większe, trochę tracąc, albo mniejsze - jeśli pzpn nie zmieni wzoru...
~boras
2011-11-14 13:57 IP 89.73.2***
Mam takie kibicowskie marzenie, żeby potrząsnąć PZPNenem i wysypać z niego to PRLowskie próchno. Sposób zarządzania polską piłką nieodparcie kojarzy mi się z czasami sekretarzy PZPR. Jeśli kibice w jakiejś sprawie powinni się "kumać" z politykami to właśnie w sprawie czyszczenia PZPN.
Sprawa Orła jest nie tylko bulwersująca, ale jeszcze medialnie nośna. Więc jeśli wykazać się refleksem i determinacją, to można coś zrobić. Tylko czy "beton" ustąpi?
~LTM
2011-11-14 13:53 IP 178.36.***
Zapowiada się ciekawy zjazd. Lato ma swój styl, w sensie przed zjazdem kaszanka na stół, chleb, śledzik i wódka - bo Kręcina lubi tylko białą - i zostają podejmowane decyzje wnioskowane przez Grzegorza Betafence Lato. A już sam zjazd to zwykła formalność - klakierstwo trzeźwieje i liczy w myślach diety za wypadzik do Warszawy.
Liczba komentarzy: 25

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij