News: Turek sędzią pierwszego meczu z Dudelange

Wysoka wygrana PSV, przegrana Rapidu

27.11.2011 11:30

(akt. 21.12.2018 15:50)

<p>PSV pokonało w Eredivisie FC Groningen 6:1. Pierwszą bramkę zdobył Kevin Strootman, kolejną dołożył Dries Mertens, a trzecie trafienie dla czerwono-białych zanotował Zakaria Labyad. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Georginio Wijlnaldum. Honorowego gola dla gości zdobył Nicklas Pedersen. W 55. minucie do siatki trafił były piłkarz Groningen - Tim Matavz. Festiwal strzelecki zakończył Ola Toivonen. Z kolei Rapid Bukareszt nieoczekiwanie przegrał z Pandurii Targu Jiu 0:3. Bramki zdobywali Stojan Vranjes oraz Paul Batin (dwie). Poniżej szczegóły.</p>

PSV - FC Groningen 6:1 (3:0)
15' (1:0) Kevin Strootman
30' (2:0) Dries Mertens
36' (3:0) Zakaria Labyad
47' (4:0) Georginio Wijnaldum
48' (4:1) Nicklas Pedersen
55' (5:1) Tim Matavz
72' (6:1) Ola Toivonen

Żółte kartki: Marcelo (PSV) - Kieftenbeld (Groningen)

PSV: Isaksson - Manolew, Bouma, Marcelo, Willems(70' Derijck) - Wijnaldum, Strootman, Labyad (65' Lens) - Toivonen  - Mertens, Matavz (82' Vennegoor of Hesselink).

Pandurii Targu Jiu - Rapid Bukareszt 3:0 (2:0)
15' (1:0) Stojan Vranjes
34' (2:0) Paul Batin
65' (3:0) Paul Batin

Żółte kartki: Chirches, Maxym (Pandurii) - Duarte, Daec, Pancu (Rapid)

Rapid: Coman - Antonio, Oros, Ezequias, Duarte - Grigore, Teixeira (50' Alexa), Daec, Herea (58' Cassio) - Pancu, Surdu (61'Roman).