Wypożyczeni: Dwa gole Misztala

23.04.2024 09:00

(akt. 22.04.2024 22:51)

Fryderyk Misztal (Stolem Gniewino) strzelił dwa gole w III lidze. Igor Strzałek (Stal Mielec) i Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) zagrali kolejne mecze w Ekstraklasie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI zwyciężyło u siebie Volos NPS (2:1) w fazie play-out ligi greckiej. Baku grał do 72. minuty, wówczas został zmieniony.

Miał udział przy golu na 1:0. O ile jego dośrodkowanie w pole karne zostało przecięte, to wypożyczony zawodnik Legii zdołał zgrać głową do Jona Torala, ten nie trafił w piłkę po złożeniu się do przewrotki, ale otrzymał podanie od Adriana Riery i skutecznie uderzył z 12. metra.

Wg Sofascore (ocena 6.5) Baku miał m.in. 38 kontaktów z piłką, 64 proc. dokładnych podań (14/22), 1 strzał (celny), 6 pojedynków (1 wygrany) i przechwyt.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave zremisowało u siebie 1:1 z FC Arouca w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszta, który niedawno wrócił do zdrowia po kontuzji i dwa razy wystąpił w zespole U-23, oglądał spotkanie z ławki.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał na wyjeździe aż 0:4 z Koroną Kielce. Kobylak wystąpił od początku do końca meczu ligowego, miał trochę gry nogami, złapał dośrodkowanie, udanie piąstkował po centrze. Na początku spotkania, po wcześniejszej odbijance w polu karnym, świetnie obronił strzał Fredrika Krogstada z 7. metra.

Już w 49. sekundzie uchronił gości przed samobójem Luki Vuskovicia. Chorwat chciał wybić piłkę, ale wyszedł z tego groźny strzał z 7. metra, po którym bramkarz Radomiaka udanie interweniował.

W 19. minucie Kobylak szykował się do złapania futbolówki po płaskim zagraniu wzdłuż boiska, lecz na 2. metrze uprzedził go… Vusković, który tym razem wpakował piłkę do własnej siatki.

Po niecałej pół godzinie gry wypożyczony zawodnik Legii znowu nie miał większych szans przy straconym golu. Młodzieżowiec wyszedł z bramki na 11. metr i zdołał obronić uderzenie Danny’ego Trejo w sytuacji sam na sam, ale futbolówka odbiła się od wspomnianego piłkarza, Michał Kaput wpadł na Kobylaka, a Meksykanin skutecznie dobijał z bliska.

Chwilę po przerwie Trejo oddał mocny strzał z 8. metra, a Kobylak zbił piłkę do boku, pod nogi niepilnowanego Jewgienija Szykawki, który trafił do pustej siatki. W końcówce meczu napastnik z Białorusi pokonał bezradnego młodzieżowca Radomiaka poprzez wykończenie dośrodkowania z rzutu wolnego na 6. metr. Moment później 22-latek został ukarany żółtą kartką.

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała aż 2:5 z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. "Strzała" wszedł na boisko w 61. minucie meczu ligowego, zastępując Krzysztofa Wołkowicza. Celnie zagrywał, wygrał kilka pojedynków, doskakiwał, potrafił utrzymać się przy piłce pod presją, miał parę udanych dryblingów. Został dwukrotnie sfaulowany, z czego raz blisko pola karnego przeciwników, po przełożeniu Niilo Maenpy, który go nieprzepisowo zatrzymał.

W 67. minucie dopadł do odbitej piłki w "szesnastce" Warty, minął Jakuba Bartkowskiego i Bogdana Tiru, ale jego mocne uderzenie z prawej nogi (9. metr) zostało zablokowane.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza pokonała 1:0 Cracovię. "Jordiego", który tydzień wcześniej strzelił gola w spotkaniu z Lechem Poznań (2:1), zabrakło w kadrze meczowej beniaminka z powodów zdrowotnych.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia U-19 zremisowała w lidze z Benevento (2:2). "Oski" pojawił się na murawie w 75. minucie. Miał kilka wygranych pojedynków i dwa uderzenia.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał u siebie 2:3 z Wisłą Kraków na zapleczu Ekstraklasy. Krajewski znalazł się w podstawowym składzie gospodarzy, a w 81. minucie został zmieniony.

Pracował w obronie, doskakiwał do przeciwników, grał w powietrzu, zablokował dwa strzały i jedno dośrodkowanie, przeciął trochę podań, miał kilka wybić, wygrał parę defensywnych pojedynków 1 na 1 (m.in. z Jesusem Alfaro i Dejvim Bregu), podłączał się do ofensywy.

W 18. minucie przeprowadził ciekawy rajd prawą stroną boiska. Zapoczątkował szybki atak poprzez prostopadłe podanie, potem otrzymał takie zagranie, popędził skrzydłem, minął Josepha Colley'a, ale jego dośrodkowanie z 17. metra, do Shumy Nagamatsu, było za wysokie i zostało złapane przez bramkarza gości.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia wygrała 3:1 z GKS-em w Tychach. Ciepiela oglądał spotkanie ligowe z ławki.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie przegrali u siebie 1:3 z Resovią na zapleczu Ekstraklasy. "Kikol" zagrał całe spotkanie, miał trochę gry nogami, złapał dwa strzały (z 8. oraz 25. metra) i jedno dośrodkowanie (przy drugim udanie piąstkował). Nie miał większych szans przy straconych golach.

W 12. minucie przegrał pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Eizenchartem, który przelobował go na 9. metrze. Przed przerwą Kikolski został ograny przez Macieja Górskiego, który trafił do siatki, ale gola nie uznano z powodu spalonego.

Chwilę po przerwie Jakub Budnicki sfaulował Adriana Łyszczarza we własnej "szesnastce", a rzut karny wykorzystał Bartłomiej Wasiluk. Wypożyczony zawodnik Legii rzucił się w swoje prawo, a piłkarz Cracovii uderzył w przeciwną stronę.

W końcówce Łyszczarz próbował dośrodkować z rzutu wolnego, lecz futbolówka odbiła się od muru, przelobowała "Kikola" i wpadła do siatki.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie zremisowało na wyjeździe 2:2 ze Stalą Rzeszów. Kisiel obejrzał ligowe spotkanie z ławki rezerwowych.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zwyciężyły na wyjeździe 1:0 Kotwicę Kołobrzeg w rozgrywkach ligowych. Iwańczyk wszedł na boisko w 46. minucie. Celnie podawał, pracował w różnych sektorach, aktywnie uczestniczył w pressingu (w tym elemencie był czasami ustawiony najwyżej albo na równi z jednym – dwoma zawodnikami), miał dwie straty, pokazywał się do gry poprzez sygnalizację ręką. Został dwukrotnie sfaulowany, raz przewinił.

W jednej z akcji oddał strzał z prawej nogi (14. metr) na dalszy słupek, który był bardzo niecelny. W 66. minucie wybił piłkę z własnego pola karnego, oddalając spore zagrożenie.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń wygrała na wyjeździe 1:0 ze Skrą Częstochowa. Okusami obserwował spotkanie ligowe z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zwyciężyła u siebie 4:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w 26. kolejce III ligi (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – Wypożyczony zawodnik Legii, który w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (23 marca br.) zerwał więzadła (krzyżowe przednie i poboczne) w lewym kolanie, 4 kwietnia przeszedł operację. Szacuje się, że wróci do gry za 8 – 10 miesięcy.

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała na wyjeździe 1:0 z Sokołem Kleczew w III lidze (grupa II). Knera obejrzał mecz z ławki.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem zremisował na wyjeździe 2:2 z Błękitnymi Stargard w III lidze (grupa II). Dla Misztala, który grał do 82. minuty, był to szczególny występ. Młodzieżowiec strzelił oba gole w barwach gości – na 1:0 i 2:1.

W 19. minucie 18-latek ograł rywala przyjęciem i oddał płaski strzał z lewej nogi, z 16. metra w prawy, dolny róg. Przed przerwą nadbiegający Misztal dopadł do wycofania i ładnie uderzył z prawej nogi, z 20. metra (bez przyjęcia), a piłka – po odbiciu od interweniującego bramkarza, potem od poprzeczki – wpadła do siatki.

Wypożyczony zawodnik Legii miał też przerzut, dużo odbiorów, kilka wyjść z tzw. klepki i parę akcji kombinacyjnych. Popisał się również ważną interwencją w defensywie – rywal wychodził sam na sam, ale Misztal w ostatnim momencie skasował kontrę wślizgiem.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?